Portál krizového řízení pro JMK HZS Jihomoravského kraje - chování při mimořádných událostech Oficiální web Czech POINT

Aktuální informace rss

Infomail IDS JMK 10/2020

Vážení cestující, milí čtenáři našeho Infomailu!
uběhl týden a máme tu pro Vás zase Infomail - informace o výlukách a změnách, které čekají IDS JMK v následujících dnech a týdnech.

Na základě četných dotazů cestujících znovu potvrzujeme, že v IDS JMK (s výjimkou Adamova, Blanska a Znojma) není zavedena bezplatná přeprava. Pokud existuje možnost si zakoupit jízdenku, má cestující povinnost tak učinit. Pokud je při nástupu v autobusu, tramvaji či trolejbusu dostupný označovač jízdenek, je cestující povinen si jízdenku označit. V případě, že není možnost jízdenku zakoupit či označit, může cestující daným spojem cestovat, ale při nejbližší příležitosti má povinnost si správný doklad zakoupit nebo označit (např. při přestupu na vlak). V případě, že cestující neuposlechne pokynů řidiče či průvodčího, mají právo jej vyloučit z přepravy. Předprodeje na železničních stanicích nadále fungují, stejně tak prodejny DPMB a některých dopravců. Používejte aplikaci POSEIDON, koupě jízdenky je s ní nejpříjemnější.

Od pondělka 6.4.2020 dojde v souvislosti s poklesem počtu cestujících k redukci některých vlaků v IDS JMK. Půjde o následující linky: S2 (zkrácení 2 vlaků), S21 (nejedou vlaky mezi Boskovicemi a Velkými Opatovicemi), S52 (omezen počet vlaků mezi Čejčí a Hodonínem), S6 případně R56 (omezeny vlaky mezi Veselím nad Moravou a Kyjovem), S9 (omezeny vlaky mezi Hodonínem a Břeclaví). Ve všech případech existuje možnost aleternativní dopravy autobusovými linkami. Od soboty 4.4. se navíc omezuje i spojení náhradními autobusy za linku R8 mezi Brnem a Vyškovem. Podrobné informace o všech vlakových linkách nejdete zde: Vlaky omezené z důvodu COVID-19.

Jinak žádné větší výluky nás o víkendu a příští týden nečekají. Jen od pondělí do středy budou mezi Zaječím a Kobylí vlaky S52 nahrazeny autobusy, na blanenské městské lince 222 začne dlouhodobá změna trasy, na lince 441 mezi Jamolicemi a Dukovany bude též výluka a změní se jízní řád.

Infomail je uložený i na odkazu: Infomail IDS JMK 11/2020.

Autor: Miroslava Hanáková  •  Vydáno: 6.4.2020 13:20  •  Přečteno: 10x

Omezení provozu OU Vranov

Vážení občané, s ohledem na současnou situaci přijímáme preventivní opatření v souvislosti s rizikem šíření nákazy onemocnění COVID-19.

Od 19. března 2020 až do odvolání mimořádných opatření bude Úřad městyse Vranov nad Dyjí pro veřejnost uzavřen.


Pro vyřízení neodkladných úředních záležitostí nás kontaktujte v pracovní dny od 8,00 do 12,00 hodin na tel. čísle 515 296 312. Tel. kontakty na příslušné zaměstnance úřadu naleznete na webových stránkách městyse www.ouvranov.cz. Podání občanů lze činit dálkově, tedy prostřednictvím pošty, datových schránek nebo elektronicky se zaručeným elektronickým podpisem přes e-podatelnu.

Děkujeme za Vaše laskavé pochopení

Autor: Miroslava Hanáková  •  Vydáno: 30.3.2020 21:00  •  Přečteno: 44x

Mobilní aplikace infokanál

Mobilní aplikace infokanálV případě, že jste se již registrovali formou SMS, přes webový formulář nebo osobně, stáhněte si také Mobilní aplikaci InfoKanál pro iOS a Android.

Autor: Miroslava Hanáková  •  Vydáno: 23.3.2020 21:22  •  Přečteno: 131x

Infomail IDS JMK 09/2020

Více informaí v detailu aktuality nebo ke stažení zde.

Autor: Miroslava Hanáková  •  Vydáno: 23.3.2020 21:17  •  Přečteno: 73x

Zákaz vstupu, pobytu a pohybu osob bez ochranných prostředků dýchacích cest

Zákaz vstupu, pobytu a pohybu osob bez ochranných prostředků dýchacích cestZákaz vstupu, pobytu a pohybu osob bez ochranných prostředků dýchacích cest (roušky, respirátoru, šátku, šály a obdobné tkaniny) do prostředků veřejné dopravy, provozoven, jejichž provoz je povolen příslušnými vládními usneseními i za nouzového stavu (zejména prodejny potravin, pohonných hmot a paliv, hygienických prostředků, lékárny, výdejny zdravotnických prostředků, prodejny tiskovin a tabákových výrobků apod.), sociálních a zdravotnických zařízení, školských zařízení a pošt na území Jihomoravského kraje počínaje dnem 18. 3. 2020 od 18:00 hodin do odvolání, nejdéle však po dobu trvání nouzového stavu.

Další dokumenty související s touto problematikou:

Autor: Miroslava Hanáková  •  Vydáno: 19.3.2020 12:24  •  Přečteno: 118x

Prosba o hlas v soutěži "O nejlépe opravenou památku JMK v roce 2019"

 Prosba o hlas v soutěži "O nejlépe opravenou památku JMK v roce 2019"Vážení přátelé,
přeji Vám pěkný den a dovoluji si Vás poprosit o hlasování v anketě "O nejlépe opravenou památku JMK v roce 2019".

V letošním roce je do této anktety zařazena rotunda u vranovského kostela, to je "Karner sv. Ondřeje v areálu kostela Nanebevzetí Panny Marie" (https://www.kr-jihomoravsky.cz/pamatky/index.php#z34)

Svým hlasem můžete tuto památku podpořit, zviditelnit Vranovsko a pomoci zajistit zajímavou finanční podporu ve výši 60 tisíc Kč, která se uděluje vítězné památce jako Cena veřejnosti.

Hlasovat můžete pomocí SMS ve tvaru HLA PAMATKY 34 na telefonní číslo 736 301 599

Hlasovat lze již nyní, avšak jen do neděle 5.dubna 2020

Autor: Miroslava Hanáková  •  Vydáno: 18.3.2020 15:54  •  Přečteno: 90x

Strana:  1 2 3   další

Vyhledávací formulář

Zadejte hledaný text:

Zobrazit mapu stránek

Poslední přidaná fotogalerie

Menu - Elektronické služby

Kliknutím níže vyberte požadovanou elektronickou službu: