Portál krizového řízení pro JMK HZS Jihomoravského kraje - chování při mimořádných událostech Oficiální web Czech POINT

Musica Sacra

Vranov nad Dyjí, 4.9. 2013 – MUSICA SACRA BEZ HRANIC je putovní mezinárodní festival duchovní hudby. Letos jej poprvé za jeho osmnáctiletou historii organizátoři přivezli do Vranova nad Dyjí. V rámci prestižního festivalu se představilo devět uměleckých sborů z ČR a Rakouska. Vystoupil zde kytarový soubor Vrančata ze ZŠ Vranova nad Dyjí, pod vedením Kateřiny Sigmundové a Lubora Durdy, Musica Coeli hudební soubor Vranovska, vedoucí Ivo Prchal. Dále pak soubory Voces Vejmelcorum Telč, Krušnohorský pěvecký sbor Teplice, Marianky ze Znojemska, Sbor Višňové, Pěvecký a dechový soubor z rakouského Hardeggu, Schola sv. Bartoloměje Blížkovice.

„Byl to neuvěřitelný zážitek slyšet na tak vysoké úrovni tolik sborů společně vystupovat v kostele jako je ten vranovský Nanebevzetí Panny Marie“, podotkla Petra Matulová. Pan starosta Vranova Lubomír Vedra, pan farář Marek Dunda a rakouský organizátor festivalu Manfred Linsbauer v poledne zahájili festival a přivítali 150 účinkujících na nádvoří Státního zámku krátkými hudebními ukázkami a poté se sbory přesunuli na zkoušky do kostela. Samotný koncert byl zahájen v 16 hodin a trval až do 18,30 hodin. V rámci festivalu vystoupil sbor Schola Višňové, pod vedením Bohumily Hubáčkové i v Centru sociálních služeb Znojmo, Domově pro seniory.

Tímto velice děkujeme všem spoluorganizátorům: Sdružení Musica Sacra, Městys Vranov nad Dyjí, Farnost Vranov nad Dyjí, Státní zámek Vranov nad Dyjí, Zámecký hotel. Akci podpořila Regionální rozvojová agentura Jižní Moravy Brno.


Strana:  1 2   další

Vyhledávací formulář

Zadejte hledaný text:

Zobrazit mapu stránek

Poslední přidaná fotogalerie

Menu - Elektronické služby

Kliknutím níže vyberte požadovanou elektronickou službu: