Portál krizového řízení pro JMK HZS Jihomoravského kraje - chování při mimořádných událostech Oficiální web Czech POINT

Zahájení 80. rekreační sezóny

Vranov nad Dyjí, 14. 4. 2013 - První víkend 80. rekreační sezóny na Vranovsku se vydařil. Jubilejní sezónu zahájilo páteční slavnostní setkání představitelů regionu, podnikatelů a pracovníků v cestovním ruchu. Navazující víkendové akce pro širokou veřejnost se těšily velkému zájmu návštěvníků. Ubytovatelé hlásili už před víkendem plnou obsazenost, některé prohlídky se pro nečekaný zájem konaly v mimořádných termínech. Do akce se zapojily obce z Vranovska, provozovatelé památek a samotní podnikatelé.

Jubilejní rekreační sezónu zahájili na Vranovsku ve znamení „osmdesátky“. Vstupné na historické památky, lodní dopravu, ale i ubytování a speciální víkendové menu v restauracích mohli návštěvníci pořídit za symbolických 80 Kč. Některé atrakce si mohli návštěvníci užít zcela zdarma. Čekaly je procházky s průvodkyní kolem Vranova a do Národního parku Podyjí, návštěva vodní elektrárny přímo v útrobách hráze, jízda turistickým vláčkem nebo rybolov na zdejších rybnících.

Zvýšený provoz zaznamenalo o víkendu také Turistické informační centrum ve Vranově. Podle jeho pracovnice Petry Matulové se návštěvníci nejvíce zajímali o podrobný víkendový program, jízdní řád vláčku, výletní okruhy na lodích a prohlídky vranovského zámku a hradu Bítov. „Zájem byl i o prohlídku vodní elektrárny, vycházky do Podyjí s certifikovanou průvodkyní, nebo se návštěvníci ptali na možnost navštívit zříceninu Nový Hrádek,“ dodala. Nezvyklý zájem o akci ilustruje i fakt, že mezi návštěvníky infocentra byli o víkendu také turisté z Rakouska, Slovenska, ale i Francie.

Strana:  1 2   další

Vyhledávací formulář

Zadejte hledaný text:

Zobrazit mapu stránek

Poslední přidaná fotogalerie

Menu - Elektronické služby

Kliknutím níže vyberte požadovanou elektronickou službu: