Aktuální informace rss

Český rozhlas Brno - Příběhy dobrovolných hasičů

Český rozhlas Brno - Příběhy dobrovolných hasičůVe středu 17. 4. 2024, budeme v 15:30 vysílat rozhovor s panem Janem Maurerem, členem Sdružení dobrovolných hasičů Vranov nad Dyjí.

Rozhovor/vstup si můžete naladit na frekvenci Českého rozhlasu Brno 106,5 FM od 15:30 nebo online na audioportálu mujRozhlas. Záznam pak bude dostupný také na našem webu https://brno.rozhlas.cz/cesky-rozhlas-brno-hraje-na-prani-dobrovolnym-hasicum-9186937 i v mobilní aplikaci mujRozhlas.

Autor: Miroslava Hanáková  •  Vydáno: 11.4.2024 6:49  •  Přečteno: 40x

Volby do Evropského parlamentu 2024

Poslední den lhůty pro podání žádosti o zápis do seznamu voličů pro volby do EP(občan jiného členského státu EU) popř. o přenesení údajů z dodatku stálého seznamu voličů (občan jiného členského státu EU) a pro provedení případného dopsání občana ČR, který v něm např. chybou výpočetní techniky nefiguruje,

je v neděli 28.04.2024 do 16 hodin.

Žádost se podává na Úřadu městyse Vranov nad Dyjí v úředních hodinách.
V neděli v době od 8,00 do 16,00 hodin je možné kontaktovat zaměstnance úřadu, paní Miroslavu Hanákovou na tel. čísle 725 917 261, která se na úřad městyse v krátké době dostaví.

Více informací pro voliče zde.
Žádost o vydání voličského průkazu pro volby do EP

Autor: Miroslava Hanáková  •  Vydáno: 10.4.2024 8:30  •  Přečteno: 38x

Termín pro papírové přiznání se blíží

Termín pro papírové přiznání se blížíTermín pro podání papírového přiznání k dani z příjmů připadá letos na 2. duben 2024. Zaměstnanci Finančního úřadu pro Jihomoravský kraj pomohou s vyplněním a odevzdáním daňového přiznání na výjezdech v šesti obcích v kraji. Zároveň úřad prodlužuje úřední dobu v posledních dnech před termínem.

Autor: Miroslava Hanáková  •  Vydáno: 15.3.2024 7:32  •  Přečteno: 127x

Katastrální úřad - revize

Katastrální úřad v souladu s ustanovením § 35 katastrálního zákona reviduje za součinnosti obcí, popřípadě též orgánů veřejné moci (zejména stavebních úřadů, orgánů ochrany zemědělského půdního fondu, orgánů státní správy lesů) a za účasti přizvaných vlastníků obsah katastru se skutečným stavem. Činnosti katastrálního úřadu při revizi jsou upraveny v § 43 katastrální vyhlášky.

Informační leták ke stažení zde

Autor: Miroslava Hanáková  •  Vydáno: 11.3.2024 19:11  •  Přečteno: 159x

SVOZ NEBEZPEČNÉHO ODPADU

SVOZ NEBEZPEČNÉHO ODPADU

V sobotu 13. 04. 2024 budou pracovníci firmy FCC Znojmo, s.r.o. svážet nebezpečný odpad a provádět zpětný sběr elektrospotřebičů.

Nebezpečný odpad a kompletní elektrospotřebiče přivezte na prostranství k penzionu Inspira v době od 8.00 do 9.00 hodin. Mezi uvedený odpad patří:

  • barvy a ředidla (v plechovkách a lahvích), oleje, olejové filtry, čistící tkaniny od olejů, prošlé léky, lepidla, autobaterie, monočlánky, zářivky a výbojky, televizory, ledničky, pračky, mikrovlnky, monitory, počítače, tiskárny, pneumatiky od osobních automobilů bez disků, agrochemický odpad (staré postřiky a hnojiva).

Tohoto sběru odpadu mohou využít pouze poplatníci místního poplatku za komunální odpad (občané a cizinci s trvalým pobytem ve Vranově nad Dyjí a majitelé rekreačních objektů, rodinných domů a bytů v našem katastru).

Je důrazně zakázáno provádět skládku na prostranství mimo uvedený datum a čas!!!

Autor: Miroslava Hanáková  •  Vydáno: 5.3.2024 9:50  •  Přečteno: 135x

SBĚR OBJEMNÉHO ODPADU

SBĚR OBJEMNÉHO ODPADU

Ve dnech od 15. 04. do 18. 04. 2024 bude na prostranství u penzionu Inspira umístěn kontejner na shromáždění objemného odpadu. Do této kategorie odpadů patří veškerý objemný odpad kromě tříděného odpadu, nebezpečného odpadu a železného šrotu.

Příklad: koberce, lina, matrace, textil, nábytek, keramické předměty, rozebrané ledničky, rozebrané televize a elektrozařízení, apod.

Tohoto sběru odpadu mohou využít pouze poplatníci místního poplatku za komunální odpad (občané a cizinci s trvalým pobytem ve Vranově nad Dyjí a majitelé rekreačních objektů, rodinných domů a bytů v našem katastru).

!!! Je důrazně zakázáno provádět skládku mimo stanovené období a kontejner !!!

Autor: Miroslava Hanáková  •  Vydáno: 5.3.2024 9:50  •  Přečteno: 113x

Kulturně zábavné odpoledne v Šumné 2024

Kulturně zábavné odpoledne v Šumné 2024

Po roce vás opět srdečně zdravím jménem pořadatelů akce pracovně nazvané 

Šumšou - kulturně zábavné odpoledne. 

Datum této letošní akce bylo stanoveno na 21. 4. v 15,00 v kulturním domě v Šumné.

Tímto si vás dovoluji pozvat nejen jako diváky, ale i k aktivnímu zapojení. Celá akce má ukázat, že i v naší oblasti žijí lidé, kteří něco dovedou a umí se slušně pobavit. Má to vést také ke sblížení a vzájemnému povzbuzení.

Pravidla zůstávají stejná: nejméně sedmi členný tým si připraví vystoupení maximálně na 7 minut. Účastnit se mohou dospělí, mládež, děti i staří. Podmínka je, aby předvedený program byl slušný a nikoho neurážel. Zkušenost z minulých let ukázala, že jde o akci prospěšnou a zajímavou.

Dejte mi prosím, co nejdříve vědět, zda zorganizujete nějakou vaší skupinku pro toto vystoupení. Těším se na vaši odpověď.

Autor: Miroslava Hanáková  •  Vydáno: 23.2.2024 11:00  •  Přečteno: 214x

Prodej drůbeže

1.DRŮBEŽÍ ZÁSILKOVÁ SLUŽBA AŽ DO DOMU - Nemáte čas čekat na rozvozce drůbeže? Nemáte možnost se dostavit na určitou hodinu? Nejste mobilní?
!!! Dovezeme Vám drůbež až přímo do domu!!!

Více informací a leták zde.

Autor: Miroslava Hanáková  •  Vydáno: 22.1.2024 16:01  •  Přečteno: 441x

Strana:  1 2   další