Aktuální informace rss

Oznámení

OznámeníGynekologická ordinace ve Vranově nad Dyjí bude 10.-24.května 2022 U Z A V Ř E N A.

Autor: Miroslava Hanáková  •  Vydáno: 10.5.2022 6:59  •  Přečteno: 26x

Volby do zastupitelstev obcí a Senátu 2022

Volby do zastupitelstev obcí a Senátu 2022Odkazy na informace:
Informace na stránkách ministerstva vnitra
VZOR kandidátní listiny Koalice
VZOR kandidátní listiny Nezávislý kandidát
VZOR kandidátní listiny Politické strany a politického hnuti
VZOR kandidátní listiny Sdružení nezávislých kandidátů
VZOR kandidátní listiny Sdružení pol. strany, pol. hnutí a nezávislých kandidátů
VZOR petice pro sdružení nez. kandidátů a nezávislého kandidáta
VZOR prohlášení kandidáta

Autor: Miroslava Hanáková  •  Vydáno: 2.5.2022 20:58  •  Přečteno: 101x

Válka na Ukrajině – ubytování uprchlíků, možnosti pomoci, kontakty a informace

Válka na Ukrajině – ubytování uprchlíků, možnosti pomoci, kontakty a informaceOd dnešního dne platí zelený, nejmírnější stupeň aktivovaného Plánu připravenosti na migrační vlnu. Týká se především pomoci ukrajinským občanům na území Česka. Součástí je infomační linka, web nebo zjednodušené získání pobytového oprávnění.

Ministerstvo vnitra dnes, 24. února 2022, aktivovalo v souvislosti s vojenským útokem Ruska na Ukrajinu první, nejmírnější ze čtyř stupňů připravenosti na migrační vlnu. Tzv. zelený stupeň reaguje na situaci, kdy zatím neevidujeme přesun zásadní vlny uprchlíků na naše území a je třeba pomoci primárně těm, kteří už u nás žijí. K tomu slouží speciální web Ministerstva vnitra, telefonní infolinka i e-mailové adresy určené k pobytovým informacím i k žádostem o nabídky pomoci.

Soubory ke staženíAutor: Miroslava Hanáková  •  Vydáno: 2.3.2022 23:16  •  Přečteno: 264x

Zkontrolujte si platnost svého občanského průkazu

Zkontrolujte si platnost svého občanského průkazuV roce 2021 byl novelizován zákon o občanských průkazech (zákon č. 269/2021 Sb.), který přinesl několik úprav. Jednou ze zásadních novinek je zneplatnění občanského průkazu (dále OP) v případě změny některých z údajů.
V případě, kdy občan změní například místo trvalého pobytu, jméno, příjmení nebo rodinný stav (sňatek, rozvod, ovdovění - je-li tento údaj v OP uveden), dochází nově k automatickému zneplatnění dokladu po 45 dnech od změny údaje.
Zkontrolujte si proto platnost OP, ale i dalších dokladů.
S blížící se letní sezónou doporučujeme občanům, aby si zavčas zkontrolovali platnost všech svých dokladů, případně dokladů svých dětí a v dostatečném předstihu požádali o jejich výměnu. Předejdou tak nejen nepříjemnostem, ale také ušetří finanční prostředky za případná podání žádostí o doklady ve zkrácených lhůtách. O výměnu osobních dokladů je možné požádat na jakémkoliv obecním úřadě obce s rozšířenou působností.

Autor: Miroslava Hanáková  •  Vydáno: 23.2.2022 22:07  •  Přečteno: 199x

1.DRŮBEŽÍ ZÁSILKOVÁ SLUŽBA AŽ DO DOMU okres ZNOJMO

1.DRŮBEŽÍ ZÁSILKOVÁ SLUŽBA AŽ DO DOMU okres ZNOJMONemáte čas čekat na rozvozce drůbeže? Nemáte možnost se dostavit na určitou hodinu?Nejste mobilní? !!! Dovezeme Vám drůbež až přímo do domu!!! Dovoz ZDARMA při objednávce min. za 1000,-Kč !!! /jinak dopravné 150,-Kč/

Autor: Miroslava Hanáková  •  Vydáno: 23.2.2022 22:04  •  Přečteno: 159x

Kotlíkové dotace v roce 2022

V souvislosti s tím, že od 1. září 2022 kotle na pevná paliva o jmenovitém tepelném příkonu do 300 kW musí splňovat parametry 3. emisní třídy a kotle 1. a 2. emisní třídy bude od tohoto data zakázáno provozovat, existuje pro občany možnost získat tzv. kotlíkové dotace. Při porušení zákona hrozí pokuta až 50 000 Kč, je tedy vhodné začít řešit situaci včas. V roce 2022 chce Jihomoravský kraj nabídnout tzv. nízkopříjmovým domácnostem možnost získat finanční podporu ve výši 95 % na výměnu starých neekologických zdrojů vytápění. Podrobnosti a modelové příklady najdete v přiloženém dokumentu.

Autor: Miroslava Hanáková  •  Vydáno: 10.1.2022 19:45  •  Přečteno: 398x

Seniorská obálka

Seniorská obálka je projekt, který se zabydluje v Jihomoravském kraji, ale stal se inspirací i pro kraje ostatní. Jedná se o tiskopis určený především lidem staršího věku, zejména pak těm, kteří žijí osamoceně. Do tiskopisu zájemci vyplní údaje týkající se jejich zdravotního stavu, např. jaké berou léky, kdy a s čím byli hospitalizováni a také například jaké mají alergie či jaká absolvovali očkování. Součástí formuláře jsou i kontakty na blízké osoby. Tato obálka poslouží ve chvíli, kdy senior bude potřebovat rychlou pomoc ze strany zdravotníků, ale také policistů, hasičů či strážníků. Kartu je třeba umístit na viditelném místě v bytě nebo domě, buď na dveřích lednice, nebo vnitřní straně vchodových dveří. Integrované složky záchranného systému Jihomoravského kraje (zdravotnická záchranná služba, hasiči a policie) jsou o umístění karty informováni a budou ji hledat vždy na těchto místech! Tiskopis existuje i v miniverzi, kterou lze jednoduše umístit např. do peněženky a senior pak má tyto důležité informace u sebe i při cestách mimo domov. Kolonky mají pořadí důležitosti jako na semaforu (červená, žlutá, zelená), které vytvořili zdravotníci ZZS podle potřebnosti údajů v praxi.

Tiskopisy ke stažení – mini verze, standardní verze a pokyny.

V případě, že budete s vytištěním tiskopisů potřebovat pomoci, obraťte se na sociálního pracovníka naší obce, tel. 725 917 212 (Dana Maurerová).

Autor: Miroslava Hanáková  •  Vydáno: 30.6.2021 22:03  •  Přečteno: 795x