Krizové situace a mimořádné události

Povodňová komise Městyse Vranov nad Dyjí

Složení povodňové komise včetně telefoních kontaktů.

Povodňová komise

Portál KRIZPORT je veřejným portálem krizového řízení v Jihomoravském kraji, jehož cílem je přinášet veřejnosti i odborníkům věrohodné a aktuální informace z oblasti přípravy a řešení mimořádných událostí a krizových situací v kraji.
Portál se skládá z veřejné sekce (přístup pro každého uživatele internetu) a neveřejné sekce (přístup jen pro vybrané uživatele). Portál provozuje Hasičský záchranný sbor JMK.

web KRIZPORT

Na Portálu veřejné správy České republiky naleznete prvky životních situací, resp. strukturované postupy pro řešení nejrůznějších životních situací ve vztahu k veřejné správě.

Chování při mimořádných událostech

Na stránkách Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje naleznete 33 témat z oblasti ochrany obyvatelstva, požární prevence a bezpečnosti občanů, která si můžete nejen přečíst, ale i stáhnout ve formátu PDF, včetně informačních letáků, se kterými se můžete setkat i na vývěskách obecních a dalších úřadů na území našeho kraje. Doufáme, že uveřejněné informace Vás zaujmou a pomohou Vám připravit se na stále častější a rozmanitější formy ohrožení, které nám život přináší.

Odkazy na důležité stránky Hasičského záchranného sboru JMK:

Pálení klestí

Odesláním formuláře Hasičský záchranný sbor Jihomoravského kraje nepovoluje pálení. Odesláním vyplněného formuláře je Vaše pálení evidováno operačním a informačním střediskem Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje. Evidence slouží jen pro možnost ověření místa pálení s možným nahlášením požáru.

Vyplnit formulář

Blackout - informace

Za poruchu typu „BLACKOUT“ je považován neplánovaný rozpad elektrizační soustavy, postihující přerušením dodávky elektrické energie významnou část nebo celou Českou republiku, případně i okolní státy, které jsou součástí vzájemně propojené elektrizační soustavy. Obnovení dodávky energií po vzniku „BLACKOUT“ může trvat řádově hodiny až dny...více informací naleznete v přiloženém PDF souboru zde.

Blackout INFO

HZS Jihomoravského kraje - chování při mimořádných událostech
HZS Jihomoravského kraje - hlášení pálení klestí
Portál krizového řízení pro JMK
HZS Jihomoravského kraje - Dráček Hasík