Prohlášení o přístupnosti stránek

Na této webové prezentaci jsou informace související s výkonem veřejné správy zveřejňovány tak, aby se s nimi v nezbytném rozsahu mohly seznámit i osoby se zdravotním postižením. Webová prezentace vyhovuje požadavkům kladeným vyhláškou č. 64/2008 (vyhláška o přístupnosti) s přihlédnutím k pravidlům a metodickým pokynům vydaným Ministerstvem informatiky ČR v dokumentu "Pravidla pro tvorbu přístupného webu", dále k normám konsorcia WCAG a také k metodickým pokynům "Blind friendly web".

Informace o podmíněně povinných pravidlech vyhlášky o přístupnosti

 • Pravidlo č. 3
  Stránky využívají doplňků Java Script a CSS a i bez těchto doplňků jsou stránky standardně ovladatelné a plně použitelné. V případě reklamy může být použita technologie Adobe Flash.
   
 • Pravidlo č. 9
  Na webových stránkách mohou být zveřejněny informace i v jiných, než webových formátech. Důvodem je skutečnost, že tyto dokumenty buď obsahují speciální prvky a formátování, které na webu nelze zobrazit a nebo jsou soubory příliš velké a je vhodné jejich stažení. U těchto dokumentů je uveden v hranaté závorce typ dokumentu a jeho velikost v kB.
  Pro zobrazení těchto dokumentů lze použít:
 • Pravidlo č. 20
  Součástí horní orientační nabídky je odkaz na mapu webu, tento odkaz je také uveden v zájlaví a v zápatí stránky. K dispozici je také mapa webu ve formátu sitemap.xml.

Části webu s odlišným vzhledem a ovládáním

Na webu městyse Vranov nad Dyjí jsou dostupné informace, které nesplňují všechna pravidla přístupnosti. Obsahují velké množství obrázků, které nejsou popsány v textové podobě, popřípadě vnořené rámce.
Jedná se především o tyto stránky:

 • fotogalerie
 • historické fotografie
 • interaktivní mapy Google a Seznam Mapy vložené do stránek
 • videa na serveru Youtube vložené do stránek

Usnadnění

 • Při tisku stránek se na tiskárnu posílá upravená verze stránek bez zbytečných barev a grafiky upravená pomocí CSS stylů. Pomocí CSS jsou také po volbě odkazu "Tisk stránky" horní nabídce stránky volitelně z tisku vyloučeny ty části stránek, které nemají v tiskové verzi smysl (menu, zápatí).

Kontakt na obecní úřad a správce webu

Vaše náměty, postřehy či informace o problémech, na které narazíte při používání tohoto webu můžete poslat na adresu obecního úřadu, popřípadě správce webu.